Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Anasayfa Kızlık Zarı Dikimi Ankara
» İrfan Tarhan

HEMEN RANDEVU AL

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Kızlık zarının (kızlık zarı ankara) anatomik olarak farklı çeşitleri vardır. Bunlardan bazıları anüler, septalı, kribriformis ve imperfore tipinde olup vajen girişinden 1-1.5 cm içeride yer alır. Bilinen bir fonksiyonu yoktur. İlk cinsel ilişkide (ilk gece, gerdek gecesi, zifaf gecesi) %80–85 kanama olur ve on dakika ile birkaç saat içinde kanama durur. İlişkiye hazır olmak ve arzulamak vajinal salgıyı arttırdığı için ilişki ağrısız olur. Kızlık zarı (kızlık  zarı ankara) önceden perfore olmuşsa zamanı ve penis ya da elle perfore olup olmadığı belli olmaz.

Kızlık Zarı Tamiri (kızlık zarı ankara)

Kızlık zarı dikimi sosyal, kültürel, dinsel sebeblerden dolayı ilişkiden hemen sonra veya daha ileri bir tarihte yapılabilir.
Kızlık zarı dikimi sonrası ilk ilişkide kanama olur. İşlem çoğunlukla yarım saat içinde tamamlanır. Ertesi gün istirahat gerekli değildir.
Dikim öncesi jinekolojik muayne yapılarak hastanın kızlık zarının fiziksel durumu ve hastanın beklentisine göre ne yapılacağına karar verilir. Eğer gerekli olursa kızlık zarı dikimi ile birlikte daraltma da yapılır.
Doğuştan kızlık zarı olmayan ya da esnek olan (ilişkide kanamayan) durumlarda da kızlık zarı dikimi yapılarak doğal yırtılmaya çok benzeyen yırtılma sağlanır.

kızlık zarı ankaraKızlık Zarı Dikimi Sonrası İyileşme

Dikim sonrası birkaç saat istirahat yeterli olur. Ertesi gün işe dönebilirsiniz. Dikim sonrası ilk 48-72 saat çok az kanama olabilir.  Geçici olanlarda ilşkiye kadar kalıcı olanlarda ise en az 6 hafta ata binmek, çok ciddi egsersiz gibi kuvvet gerektirici aktivitelerde bulunmamak gerekir.

Yeni Kızlık Zarı Orjinali Gibi Olabilir mi?

Kanaması orjinal gibi olur. Kendisi yapılan tekniğe göre orjinal gibi olabilir veya olmayabilir. Hem partneriniz hem de siz ilişkide ilk defa oluyormuş gibi hissedersiniz. Kızlık zarı dikimi sonrası ilk ilişkide  kanama olur ve ilişki sırasında kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılmaz.

Kızlık Zarı Ankara Nerede Yapılır

Kızlık zarı Ankara da Mithatpaşa Cad. No: 71/7 Kızılay adresimizde yapılmaktadır.

İlk ilişkide ağrı olmasının nedenleri

İlk ilişkide aşırı ruhsal gerginlik
Korku gerginlik yaratır.Sinirsel gerginlik kaslarda gerilmeye yol açar.Vajina kaslarında kasılır, penisin vajene girmesi zorlaşır, ilişki bir mücadeleye döner. Zorladıkça kasılma artar ve ağrı oluşur.

İlk ilişkide sıyrık ve zedelenmeler

İlk ilişkideki zorlamalar vajen girişinde sıyrıklara neden olabilir.Sonraki ilişkilerde bu zedelenmeler ağrıya neden olur.Kasların zorlanması kas yırtıklarına neden olabilir.İdrar yapılan yer vajinaya yakın olduğundan yanlışlıkla buraya yapılan zorlu sürtünmeler idrar yaparken ağrılara neden olabilir

Kızlık Zarı Ankara Fiyatları 2021

Kızlık zarı dikim kalıcı ve geçici olarak yapılabilir. Kalıcı dikim eğer zarın yapısı ve yırtılma şekli müsait ise orjinali gibi müsait değilse flep yöntemi ile yapıyorum. Kalıcı yöntemde ayrıca gerekirse daraltmada yapılabilir. Geçici yöntem ihtiyaçtan önceki son hafta içinde yapılması gerekir.

Fiyat anestezi şekline ve yöntemine (kalıcı ya da geçici) olmasına göre değişmekte. Çeşitli kliniklerde çok çeşitli fiyatlar söylenmesine rağmen önemli olan yapılan işlemden kesin sonuç almak.

İşlem sonrası en çok sizi rahatsız eden konu kanam olup olmayacağı ve karşı tarafın anlayıp anlamamasıdır. Bugüne kadar hiçbir hastamızda bu iki sorunla karşılaşmadı. Kalıcı işlem sonrası iyileşme 3-4 haftayı bulmakta. Geçicide iyileşme süresi yok.

Dikim sonrası yarım saat içinde günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Seyahat etme ile ilgili hiçbir sorun yaşamazsınız.

Fiyat kadar önemli hatta daha önemli olan sağlıklı, steril, sizin durumunuza uygun yöntem ile size hiçbir sorun yaratmayacak deneyimli bir doktor tarafından işleminizin yapılması.

irfan tarhan facebook