Turkish Arabic English German Russian

G Shot (G Noktası Büyütme)

Anasayfa G Shot (G Noktası Büyütme)
» GENİTAL ESTETİK

G Shot (G Noktası Büyütme)

G Shot (G Noktası büyütme), G Shot yani G Noktası büyütme cinsel yaşamınızın daha iyi olabilmesi için yapılan bir işlemdir. Bu işlem ile G Noktasının büyüklüğünde artış ve hassasiyetinde gelişme sağlanır. G Shot kollejen doku ya da kendi dokunuz kullanılarak yapılabilir. Kollejen doku olarak hyalüronik asit kendi dokunuz olarak da yağ dokunuz kullanılabilir. İşlem sonrası günlük işlere hemen dönülebilir.

G Noktası neresidir?

G Noktası her kadında farklı yerde olabilmekle birlikte çoğu kadında vajen içinde vajen ön duvarında üretra ağzından yaklaşık 2 cm içeride yer alır. Bu bölge çok fazla hassas olup uyarıldığında şişkin, hafifçe yüzeyden çıkıntı olan bir bölge haline gelir.

G Noktası fonksiyonu nedir?

Vajinal duyarlılık çoğunlukla hormonal durum ile ilişkilidir. Menopoz veya doğum sonrasında olduğu gibi duyarlılığın kaybolması azalan estrojen hormonu ile ilgilidir. Her iki durumda da vajinal mukozada atrofiye bağlı olarak vajinal kuruluk olur. Vajinal kuruluk sonucunda cinsel fonksiyonda azalma ve G Noktasında küçülme olur. G Noktasının uyarılması ile birlikte vajinal salgıda ve uyarılmada artış olur.

Bu işlem ilk defa 1950 yılında Dr. Grafenberg tarafından yapıldığı için yapılan işlem ve bu bölgeye onun adına ithafen G Noktası ve G Shot denmiştir.

G Noktası büyütülmesi sonrasında:

 • Cinsel uyarılma ve hazda artış
 • Orgazm olabilme
 • Orgazm olmada daha fazla tatmin olma

G Shot (G Noktası büyütme) nasıl yapılır?

G Noktası büyütme için öncelikle G Noktasının bulunması gerekir. Üretra ağzında yaklaşık 2 cm içeride vajen ön duvarı belli bir süre uyarılınca hafif kabarıklık oluşur. Bu bölgeye lokal anestezi ile hyalüronik asit ya da otolog yağ dokusu yapılır.

G Noktası büyütme ne kadar süre etkili kalır?

Doğru yere yapıldığında çok kolay olmasına rağmen oldukça fazla sonuç alınabilen bir işlemdir. G Shot sonrasında orgazmda artış sağlanır ancak bu sonsuza kadar kalıcı olmaz. Kalıcılık kişiden kişiye değişebilir; bir yıl içinde 2 kez ihtiyaç duyan olabileceği gibi yılda ya da 2 yılda bir ihtiyaç duyan da olabilir.

G Noktası büyütme 2023 fiyatları İstanbul, Ankara

G Shot fiyatı kullanılan hyalüronik asit markasına, miktarına ve beraberinde yapılacak diğer vajinal yenilenme işlemlerine göre değişiklik gösterebilir. En uygun fiyat için muayene sonrasında kararlaştırılan tüm işlemlere göre belirlemek gerekir.

G Noktası büyütme komplikasyonları

Çok nadir de olsa G Shot sonrasında bazı sorunlar oluşabilmektedir. Bu sorunları sıralayacak olursak:

 • İşlem yerinde enfeksiyon
 • İdrar yolu sorunları: idrar yapamama, idrar yolu enfeksiyonları
 • Fistül oluşumu
 • Erozyon

G Noktası büyütme kimlere uygulanmalı?

Cinsellikten daha fazla haz duymak isteyen, orgazm olmakla ilgili sorun yaşayan her kadın G Shot yaptırmalı.  

G Noktası büyütme bazı durumlarda yapılmaması gerekir. Bu durumlar:

 • Alerjik durum (hyaluronik asite karşı)
 • Vajinusmus olanlar
 • G Noktasında enfeksiyonu olanlar
 • Doğum ya da başka sebepten dolayı ileri derecede vajinal genişlik olanlar
 • Psikolojik sorunu olanlar

G Noktası büyütme diğer vajinal estetik ameliyatlar ile birlikte olabilir mi?

Cinsel fonksiyonun en iyi şekilde olabilmesi için hem fiziksel hem de duygusal birçok faktörün bir araya gelmesi gerekir. G Shot doğru yere yapıldığında çok kolay olmasına rağmen oldukça iyi sonuç alınabilen bir işlemdir. Hem sizin hemde partnerinizin daha fazla memnuniyeti için G Noktası büyütmenin yanında vajinal genişlik ve kuruluk, labial ve perine bölgesindeki şekil bozukluklarını düzeltilmesi gerekli olabilir. Yani labioplasti, perineoplasti, vajinal daraltma gibi vajinal bölge rahatsızlıklarının çözümü G Shot ile birlikte cinsel haz almayı arttırır.

G Noktası büyütme 2024 fiyatları İstanbul, Ankara

G Shot fiyatı kullanılan hyalüronik asit markasına, miktarına ve beraberinde yapılacak diğer vajinal yenilenme işlemlerine göre değişilik gösterebilir. En uygun fiyat için muayene sonrasında karalaştırılan tüm işlemlere göre belirlemek gerekir.

gshot g noktası büyütme

G Noktası büyütme ile ilgili sık sorulan sorular

G Shot yaptırmak ağrılı olur mu?

Ağrı hissetme kişiden kişiye değişmekle birlikte işlem sırasında çok az rahatsızlık hissedilir. Yüzeyel ağrı kesici ile rahatsızlık hissi kolayca kaybolur.

G Shot sonrası dinlenme gerekir mi?

İşlem sonrası herhangi iyileşme sürecine gerek olmaz. Kanama ve idrar yapmakla ilgili herhangi bir sorun olmaz ise ve ağrı varsa yüzeyel ağrı kesici kullanarak işlemden yarım saat sonra günlük işlere dönülebilir.

G Noktası büyütme için uygun muyum?

Normal cinsel fonksiyonu olan ve cinsellikten daha fazla haz duymak isteyen her kadın G Shot yaptırabilir. Labioplasti veya vajinal daraltma yapılacaksa beraberinde G Shot yapılabilir.

G Shot yaptırmak ne kadar sürer?

Sadece G Shot yapılacaksa 15-20 dakika sürer.

G Noktası büyütme kalıcı bir işlem mi, tekrarlamak gerekir mi?

G Shot kalıcılığı kişiden kişiye değişir. Çoğunlukla 6 ay etkinlik devam eder ama bir, bir buçuk yılda bir ihtiyaç olan kadınlar da olabilir.

G Noktası büyütme kaç kez yaptırılabilir?

Bunun için herhangi bir sınırlama yoktur. Üstelik her yeni yaptırmada aralıklar daha da açılır.

irfan tarhan facebook