Turkish Arabic English German Russian

Vajinal Beyazlatma

Anasayfa Vajinal Beyazlatma
» GENİTAL ESTETİK

Vajinal Beyazlatma

Vajinal beyazlatma vajen dudaklarının ya da bikini bölgesinin renginin açılmasıdır. Vajinal beyazlatma lazer veya yüzeyel kremler (peeling) ile yapılır. Vajinal beyazlatma ile daha genç görünüm elde edilir.

Vajinal Renk Koyulaşmasının Nedenleri?

Vajen dudaklarının koyulaşmasının birçok nedeni vardır. En önemli nedenleri sayarsak:

  • Genetik
  • Hormonal değişikliler
  • İlerleyen yaş
  • Gebelik ve doğum

Vajinal Beyazlatmanın Yöntemleri?

Genital beyazlatma seçilecek yöntem hastanın cildinin koyuluğuna ve yapısına göre değişir. Genital beyazlatma ister peeling ister lazer ile olsun zaman alan işlem olup yapılacak seans sayısı istenilen etkiye göre değişir.

Lazer ile beyazlatma CO2 lazer ile yapılır. Koyulaşmanın derecesine göre 3-6 seansta istenilen sonuca ulaşılır. Her seans 10-15 dakika sürer. Lokal anestezi ile işlem yapılabilir.

Daha koyu ciltler lazer ile beyazlaştırmaya uygun değildir. Kozmetikler ile peeling ile daha iyi sonuçlar alınır. Genellikle 3-6 seans yeterli olmakla birlikte daha fazla seans gerekebilir. Kozmetik ilaçlar biyolojik aktif maddeler içerdiği için vajen cildinin görünümü daha iyi olur.

Vajinal Beyazlatma Güvenli mi?

Genital bölgedeki cilt vücudun diğer bölgelerine göre daha hassastır.  Vajinal beyazlatma ağrı, yanma, iritasyon, kızarıklık, döküntü ve vulvada ağrı gibi uzun dönem sorunları oluşturabilir. Yüksek doz ve çok fazla uygulandığında ciltte siyah noktalar oluşmasına neden olabilir.

Vajinal Beyazlatma İşlemi Sonrası

Genital beyazlatmadan sonra 6 ay boyunca peeling uygulanan bölge kesinlikle güneş ışığı görmemeli. Kıyafet giyilmesine rağmen güneş koruyucu krem mutlaka kullanılmalı.  İşlem sonrası 24 saat yıkama yapılmamalı.

Sonuç cildin tonu, koyuluğun oranı ve yapılan seans sayısı ile orantılıdır.

Vajinal Beyazlatma

irfan tarhan facebook