Turkish Arabic English German Russian

MonaLisa Touch Ameliyatsız Lazer Genital Estetik

Anasayfa MonaLisa Touch Ameliyatsız Lazer Genital Estetik
» GENİTAL ESTETİK

MonaLisa Touch Ameliyatsız Lazer Genital Estetik

MonaLisa Touch Lazer, vajinal sağlığın korunması, bakımı ve yenilenmesi için özel olarak geliştirilmiş ameliyatsız bir lazer tedavisidir.

MonaLisa Touch Lazer; Mezoterapi; Yağ Enjeksiyonu; Dolgu Q-Shut; G-Shut; P.R.P.

MonaLisa Touch Lazer

Yaş almayla birlikte gebelik ve doğumlar, düzensiz beslenme, menopoz, sigara, cinsel ilişki sıklığının azalması gibi nedenlerden dolayı vajinal sıkılıkta azalma oluşur. Oluşan bu vajinal gevşeklik ile birlikte kolejen kaybı, kan dolaşımının azalması ve vajinal salgı da azalma ilişkide hissedememe, kuruluk, yanma ve ağrı, idrar kaçırma gibi şikayetlere neden olur.

MonaLisa touch lazer ile vajen mukozasında kanlanma ve kolejen miktarında artış, hücrelerde yenilenme ve buna bağlı olarak vajinal sıkılık ve ıslaklıkta iyileşme sağlanır.

MonaLisa Touch Lazer faydaları

 • Vajinal daraltma ve gençleştirme
 • Ağrılı ilişkiyi azaltma ve önleme
 • İdrar kaçırmada azalma
 • Genital beyazlatma
 • Vajinal kuruluk giderilmesi
 • Cinsel his kaybı iyileşme
 • Genital siğil tedavisi

MonaLisa Touch Lazer işlemi nasıl uygulanır?

MonaLisa touch lazer işlemi, MonaLisa touch lazer jinekolojik muayene masasında anesteziye gerek olmadan yapılan ve rahatsızlık vermeyen bir işlemdir.

İşlem süresi yaklaşık 20 dakikadır. Bu işlem süresinde vajinal kanalda termal etki sonucunda hızlı bir yenilenme süreci gerçekleşir.

MonaLisa touch lazer işleminin kaç seans olacağı ne için kullanacağımıza ve hastanın şikayetlerine göre 2-4 seans, her bir seans arası yaklaşık 1 ay olarak planlanır.

Vajinal Mezoterapi

Mezoterapi bitki özü, vitamin, hematopoietik (kan ile ilgili) ve diğer bioaktif maddelerden oluşan karışımın tedavi edici etkisinden faydalanmak veya kozmetik amaçla için cilt ve cilt altına çok küçük iğnelerle verilmesidir.

Vajinal mezoterapi endikasyonları

 • Vajinal yenilenme
 • Disparanü (ilişkide ağrı)
 • Vajen dudaklarında kırışıklıkların azaltılması
 • Vajen cilt altında dolgunluk oluşturulması
 • Sellülit

Her mezoterapi seansı özel karışımın yapılacak olan bölgeye has özel küçük iğneleri ile özel bir teknik ile yapılır. Endikasyona göre çok fazla sayıda enjeksiyon yapmak gerekebilir. Farklı teknikler var:

 • Noktasal: Cilde dik 0,02 ile 0,05 ml solüsyon 1-2 cm aralıklarla 4 mm derinlikte yapılır.
 • Nappage (kapsayan): 4 mm’lik iğne ile daha yüzeyel (2 mm) enjeksiyon 45 derece açı ile yapılır. Her yapılan bölgeye bir damla solüsyon verilir.
 • Epidemik: Bütün tekniklerin en yüzeyeli olup derinin bazal tabakası geçilmeden 1 mm derinliğe ve 1 cm aralıkla yapılır.

Mezoterapi sonrası yan etki oldukça nadir görülür.  En sık görülen ve mezoterapiye has olmayan yan etkiler bulantı, kusma, ishal, hafif ağrı, ödem, kızarıklık ve enjeksiyon bölgesinde hassasiyet. Ürtiker, döküntü ve hiperpigmentasyon çok nadir görülür ve oldukça can sıkıcıdır.  Cilt ve yağ doku nekrozu da çok çok nadir olabilir.

MonaLisa Touch Ameliyatsız Lazer

Vajinal Beyazlatma

Vajinal beyazlatma vajen dudaklarının ya da bikini bölgesinin renginin açılmasıdır. Vajinal beyazlatma lazer veya yüzeysel kremler (peeling) ile yapılır. Vajinal beyazlatma ile daha genç görünüm elde edilir.

Vajen dudaklarının koyulaşmasının birçok nedeni vardır. En önemli nedenleri sayarsak:

 • Genetik
 • Hormonal değişikliler
 • İlerleyen yaş
 • Gebelik ve doğum

Genital beyazlatma seçilecek yöntem hastanın cildinin koyuluğuna ve yapısına göre değişir. Genital beyazlatma ister peeling ister MonaLisa touch lazer ile olsun zaman alan işlem olup yapılacak seans sayısı istenilen etkiye göre değişir.

Lazer ile beyazlatma CO2 lazer ile yapılır. Koyulaşmanın derecesine göre 3-6 seansta istenilen sonuca ulaşılır. Her seans 15-20 dakika sürer. Lokal anestezi ile işlem yapılabilir.

Daha koyu ciltler lazer ile beyazlaştırmaya uygun değildir. Kozmetikler ile peeling ile daha iyi sonuçlar alınır. Genellikle 3-6 seans yeterli olmakla birlikte daha fazla seans gerekebilir. Kozmetik ilaçlar biyolojik aktif maddeler içerdiği için vajen cildinin görünümü daha iyi olur.

Genital bölgedeki cilt vücudun diğer bölgelerine göre daha hassastır.  Vajinal beyazlatma ağrı, yanma, iritasyon, kızarıklık, döküntü ve vulvada ağrı gibi uzun dönem sorunları oluşturabilir. Yüksek doz ve çok fazla uygulandığında ciltte siyah noktalar oluşmasına neden olabilir.

Genital beyazlatmadan sonra 6 ay boyunca peeling uygulanan bölge kesinlikle güneş ışığı görmemeli. Kıyafet giyilmesine rağmen güneş koruyucu krem mutlaka kullanılmalı.  İşlem sonrası 24 saat yıkama yapılmamalı.

Sonuç cildin tonu, koyuluğun oranı ve yapılan seans sayısı ile orantılıdır.

Vajinal Dolgu

Labia majör yani vajinal büyük dudak dolgusu labia şişirme olarak da adlandırılabilir.  Büyük dudak işlem sonrası daha dolgun, pürüzsüz ve genç görünümlü olur. Özellikle doğum, hormonal dengesizlik ve yaşa bağlı vajinal değişiklikler birçok kadını rahatsız etmekte.  Vajinal dolgu uygulaması kolay ve sonrasında komplikasyonu cerrahiye göre daha az.

Vajinal dudak dolgusu kişinin kendisinden alınan yağ veya hyalüranik asit enjekte edilerek yapılır. Kullanılacak miktar kişiye göre değişir. Hyalüranik asit dolgusu sırasında rahatsızlık vermemesi amacıyla yüzeysel anestezik maddeler kullanılabilir. Yağ enjeksiyonu yaparken yağ alınması sedasyon ile yapılır. Yağ enjeksiyonu sonrası oluşan hacim yaklaşık %50 oranında kalıcı olur. Hyalüranik asit ile olan enjeksiyonunu 8-12 ay aralıklarla tekrarlamak gerekebilir.

Dolgu sonrasında sedasyon etkisi geçince günlük rutin işlere dönülebilir. İyileşme oldukça hızlı olup 5-10 gün içinde tamamlanır.

Q Shot

Klitorise ve vajen duvarlarına kan akımı artışı sağlayarak cinsel duyarlılığın artışını sağlar. Yağ hücrelerinden alına kök hücreler veya P.R.P. klitoris etrafına ve vajen duvarına uygulanınca hücre yenilenmesini artar. Klitoris ve vajinal uyarılma artınca haz alma ve orgazm olma daha kolay olur.

G Shot

Vajinal duyarlılığın fazla olduğu düşünülen G noktasına (Grafenberg Spot) hyaluranik asit enjeksiyonu bu bölgenin daha belirgin hale gelmesine ve daha kolay uyarılmasına neden olur. İlişki sırasında hissetme ve cinsel hazzı ve orgazm olmayı arttırır.

Vajinal P.R.P.

Cinsel istek kaybı, cinsel fonksiyon bozuklukları ve performansı, idrar problemleri çok kadının hayat tarzını etkilemektedir. Cinsel sorunlardaki temel sorunlar azalmış hormon seviyeleri, fiziksel ve psikolojik değişiklikler nedeniyle olmaktadır.

Vajinal P.R.P. vajinal bölgedeki rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı olmakta ayrıca over ve uterusa yapılan P.R.P. ile de infertilite sorunlarına da katkı sağlamaktadır.

P.R.P.’nin ne demek?

P.R.P. kelime olarak İngilizce “platelet rich plazma” nın baş harflerinden kullanılarak yapılan bir kısaltma olup platelet yani trombositten zengin plazma demektir. Kişinin kendi kanı alındıktan sonra plazma kısmı ayırt edilerek istenen bölgeler iğne ile verilir. Bu enjeksiyon sonrasında enjeksiyon bölgesinde büyüme faktörü ‘’growth factor’’ sayesinde dokuda elastin, kolojen ve daha başka birçok faktörün üretilmesini sağlayarak genç dokuların oluşmasına yardımcı olur.

Vajinal P.R.P. klitoris ve üst vajen duvarı bölgesine P.R.P. enjeksiyonu yaparak cinsel isteksizlik, cinsel fonksiyon bozuklukları, cinsel performans, vajen kuruluğu ve idrar kaçırma sorunlarının tedavisinde yardımcı olan bir yöntemdir.

Jinekolojide (Kadın Hastalıklarında) P.R.P. Kullanımı

 • Cinsel sorunlar; haz alamama, isteksizlik, orgazm olamama, klitoris duyarsızlığı
 • Vajinal kuruluk, ıslanamama
 • Vajinal atrofi ve incelme (özellikle menopozda)
 • Ağrılı cinsel ilişki (disparoni)
 • Labium majoralarda (büyük dudak) sarkma ve buruşma
 • Vulva renk açma, sıkılaştırma
 • İdrar kaçırma
 • Vulva ağrısı (vulvodinia)
 • İnfertilite (over yertmezliği)

Vajinal P.R.P. ne kadar sıklıkta yapılır?

Tek tedavi sonrasında yeni kolojen ve elastin yapımı 12-14 ay boyunca mukozada sıkılık ve kalınlaşma sağlar. Yılda bir P.R.P. enjeksiyonu yeterli olur. İlk tedavi ihtiyaca göre 2-6 seans uygulamada biter.

Jinekoloijide P.R.P. en çok cinsel sorunlar için kullanılır. Cinsel isteksizlik, orgazm olamama, cinsel hazzı arttırmada oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Jinekolojik olarak P.R.P. kullanılan durumlar:

Genç kadınlarda P.R.P. kullanımı sorunların giderilmesinde oldukça fazla sonuç vermektedir. Genital bölge P.R.P. uygulaması hastanın isteklerine göre yaygın şekilde yapılabilir.

Menopozda özellikle vajinal kuruluk şikayeti önemli oranda azalmakta.

irfan tarhan facebook