Labioplasti

Anasayfa Labioplasti
» VAJEN ESTETİĞİ

HEMEN RANDEVU AL

Labioplasti

Labioplasti Nedir?

Labioplasti, labia mimoraların yani küçük dudakların küçültülmesi operasyonudur. En sık yapılan vajinoplasti ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatının en önemli nedeni büyük labiumların görüntüsünün verdiği rahatsızlıktır. Daha az oranda kadının rahatsızlığı dar kıyafetler ve mayo giyildiğinde belirgin olarak görünmesi ve ağrı oluşması, ilişkide dudakların büyüklüğünden dolayı verdiği rahatsızlık ise başka bir sebeptir.  Küçük dudaklardaki belirgin asimetri ve bu nedenle oluşan rahatsızlık nedeniyle labioplasti yaptıran bir grupta bulunmaktadır.

Ameliyat ile labia minoralar küçültülünce çekilme ve dönmeye bağlı rahatsızlıklar olmayacak, istenmeyen görüntü düzelecek, ayrıca ilişki sırasındaki oluşan rahatsızlık da ortadan kalkmış olacaktır.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

En sık kullanılan teknik fazal dokunun direk çıkarılmasıdır. Bunun dışında hastanın tercihi ve labiumların durumuna göre wedge rezeksiyon, fazla kıvrımların çıkarılması ve klitoral bölge ile birlikte operasyonlar yapılabilir. Ameliyat sırasında anestezi labia minoraların büyüklüğü, yapılacak olan teknik ve beraberindeki diğer ameliyatlara bağlı olarak lokal, veya genel anestezi ile yapılabilir.

Labioplasti Riskleri Nelerdir?

Ameliyat ile ilgili en sık riskler enfeksiyon, kanama ve hematom gelişmesidir. Ameliyat sonrası görülen en sık risk ise fazla doku çıkarılmasına bağlı olarak kronik kuruluk, vajen girişine yakın skar doku oluşmasına bağlı olarak ilişkide ağrı (disparanü) gelişmesidir.

Labioplasti Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Labioplasti ameliyatı sonrası genellikle birkaç gün sonra işe dönülebilir. İyileşme sürecinde oluşan kaşıntı, ağrı ve ödem için soğuk uygulama iyi gelir. Beraberinde başka ameliyat yoksa labioplasti iyileşme süreci hızlı olur. 2-4 hafta içinde ödem de kaybolmuşsa ilişki başlayabilir. Ödem nadiren 6 haftaya kadar uzayabilir. 6 haftadan sonra kalan çok hafif ödem yavaş yavaş 6 ayda kaybolur.

Labioplasti

Labioplasti kimlere uygulanabilir?

Labioplasti iç dudaklardaki büyüklük görüntü olarak rahatsız edici boyutlara ise ve ilişkide sorun oluşturuyorsa yapılabilir. İç dudakların asimetrik olduğu durumlarda, gebelik ve doğum sonrası oluşan değişikler nedeniyle mutsuz hisseden kadınlarda labioplasti sonrası özgüven tekrar yerine gelir.Eğer ameliyat yapmaya engel bir durum yoksa labioplasti yapılabilir.

Labioplasti kızlık zarına zarar verir mi?

İç dudaklar yani labio minoralar vajen girişinden daha dışarıdadır. Kızlık zarı ise vajen girişinden yaklaşık 1 cm içeridedir. Bu nedenle ameliyat iç kısımda yer alan kızlık zarına zarar vermez. Bakire olmak labioplasti yaptırmaya engel değildir ve kesinlikle kızlık zarına herhangi bir zarar vermez. Ayrıca doğru teknikle uygulandığında ameliyat sonrası hem istenmeyen görüntü ortadan kalktığı için hem de daha fonksiyonel hale geldiği için cinsel haz üzerine olumlu etkiler oluşturur.

Barbie vajina estetiği nedir?

Barbie vajen estetiği deyimi ilk defa ABD’de California’da bahsedilmiştir. Barbie vajina estetiğinde iç dudaklar oldukça fazla kısaltılıp karşıdan bakılınca sadece birbirine temas eden dış dudaklar görülmektedir. Dışarıda sadece ince, düz, seksi bir hat izlenir.

Barbi vajen estetiği yaparken sadece labioplasti istenilen görüntüyü sağlayamayabilir. Beraberinde klitoroplasti, labiomajoraplasti ve vajinoplasti de yapmak gerekebilir.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatı 2022

Labioplasti ameliyatı sonucunda oluşacak fiyat iç dudakların yapısına, anestezinin şekline, beraberinde gerekli olan diğer ameliyatlara ve tercih edilen hastaneye göre değişir.

irfan tarhan facebook