Turkish Arabic English German Russian

Genital Estetik İstanbul, Ankara

Anasayfa Genital Estetik İstanbul, Ankara
» GENİTAL ESTETİK

Genital Estetik İstanbul, Ankara

Genital estetik ankara yani vajina estetiği, vajen içinin daha fonksiyonel hale getirilmesi ve vajeni çevreleyen dış dokuların da görünüşünün istenilen şekilde getirilmesi işlemidir. Vajinal yenileme kelime anlamı olarak hem vajen içi hem de vajen dışında anotomik olarak yapılan değişikliklerin tamamıdır. Vajina şekli ve görünüşündeki memnuniyetsizliklerin giderilmesi ile cinsel yaşamdan daha iyi sonuç alınması vajinal estetik yapmaktaki en önemli sebeptir. En sık yapılan labioplasti ve vajinal daraltma (vajinal sıkılaştırma) operasyonlarıdır.

Genital estetiği, vücudumuzdaki herhangi bir yerinden olduğu gibi dış genital organlarımızdan da hoşnut olmayabiliriz. Ayrıca vajinal doğum sonrasında vajina dokularında genişlemeye bağlı olarak cinsel yaşamda sorunlar olabilir.

Doğum sonrası vajen de genişleme ve kesi yerinde (epizyotomi) iyileşme problemleri olabilir. Vajina estetiği, vajende doğuştan küçük dudaklarda (labia minora) şekil bozukluğu, asimetri, irilik olabilir.

Vajina estetiği hem doğuştan hem de doğum ile oluşmuş sorunların giderilmesinde hastanın fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi olmasına yardımcı olacaktır.

Vajinal yenilemede cerrahi ve cerrahi olmayan tedavi yöntemleri vardır.

Kadınlar neden genital estetiğe ihtiyaç duyarlar?

Genital estetiğe en sık ihtiyaç duyan vajen sıkılığını kaybetmiş, ıslanması, cinsel arzusu azalmış doğum yapan ve menopoza giren kadınlardır. Tedavi sonucunda şu şikayetlerde belirgin iyileşme olacaktır:

 • Vajen etrafındaki gevşek deri
 • Libido (cinsel istek) azalması
 • Kuruluk
 • İlişkide ağrı (disparenü)
 • Orgazm olamama
 • Özgüven kaybı
 • Öksürme, zıplama, ağır bir şey kaldırma ile oluşan idrar kaçırma
 • İdrar tutamama

Vajen şekli ve görünüşündeki memnuniyetsizliklerin giderilmesi ile cinsel yaşamdan belirgin şekilde daha iyi sonuç alınır. En sık yapılan labioplasti ve vajinal daraltma (vajinal sıkılaştırma) operasyonlarıdır.

Vajina estetiği ameliyatları her yıl yaklaşık %30 oranlarında artmaktadır. Genital estetik ameliyatları tıbbı bir gereklilik olmasa da estetik sebepler ve cinsel fonksiyon nedeniyle yapılmaktadır.

Genital estetik ameliyatlarının tipleri nelerdir?

Vajinal yenileme cerrahi işlem veya cerrahi işlem olmadan yapılabilir. Tedavi vajen içinde veya vajenin dış kısımlarında olabilir.

Cerrahi yöntemle yapılan genital estetik

Genital estetik için en sık yapılan ameliyatlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Labioplasti; Küçük ve büyük vajinal dudakların tekrar şekillendirilmesi
 • Vajinoplasti; Vajen içinin daraltılıp tekrar sıkılaştırılması
 • Klitoral Hood Küçültülmesi; Klitoris üzerindeki fazla derinin alınması
 • Monsplasti; Mons pubis bölgesindeki yağ dokusunun azaltılması
 • Perinoplasti; Perineum yani anüs ile vajen girişinin sıkılaştırılması

Cerrahi olmayan yöntemle yapılan genital estetik

Daha çok vajinal sıkılaştırma için yapılan işlemlerdir. İşlem ameliyat gerektirmez, sonrası iyileşme süresi kısa, muayenehane şartlarında yapılabilir ancak aralıklı olarak tekrarlamak gerekir. Bu yöntem ile işlem yapılan doku altında yeni kollojen birikerek daha taze doku oluşumu sağlanır. İşlemden sonra günlük hayata dönülebilir.

 • Karbondioksit (CO2) lazer tedavisi; daha fazla kollojen birikir
 • Radyo Frekans (RF) tedavisi; kan akımında artış ve kollojen birikimi olur.

Genital estetik ameliyatları nasıl yapılır?

Genital estetik ameliyatlarında, cerrahi işlem öncesi şikâyetlerin tam olarak tespit edilip ameliyattan neler beklenildiğinin tespit edilmesi gerekir. Doktor ile görüşürken ameliyatın risk ve faydaları hakkında bilgilendirme yapılır. Ameliyat başlamadan önce gerekli tüm tahliller yapılır.

Ameliyat yapılacak olan işleme göre 1-2 saat sürer. Ameliyat çoğunlukla genel anestezi, nadiren lokal anestezi ile yapılabilir. Anestezi sonrası vajen içinde ve dış dudaklarda ya da perine bölgesinde kesme, şekil verme ve son olarak da dikme işlemi yapılır.

Ameliyat sonrası yapılan ameliyata göre hastanede kalış süresi 1 ile 2 gün arasında değişir. Yine ameliyatın cinsine göre enfeksiyon kapmamak ve ağrı olmaması için yapılması ve dikkat edilmesi gereken şeyler anlatılarak taburcu edilir.

Genital estetik ameliyatlarının faydaları nelerdir?

Genital estetik ile:

 • Vajen sıkılığı tekrar oluşur
 • Vajenin duyarlılığı ve uyarılması artar
 • Islanma artar
 • Vajen kasları daha kuvvetli olur
 • Ağrılı ilişki azalır
 • Dudaklar, klitoris, vajen girişi ve perineum daha güzel görünüme kavuşur
 • İdrar kaçırma şikayeti azalır

Genital estetik ameliyatlarının komplikasyonları nelerdir?

Genital estetik ameliyatlarında da her cerrahi işlemde olduğu gibi komplikasyonlar olabilir. Bu komplikasyonlar deneyimli cerrah ve merkezlerde çok daha az görülür. En sık görülen komplikasyonlar:

 • Ağrı
 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Skar doku oluşumu
 • Disparenü (ağrılı ilişki)

Genital estetik ameliyatları sonrası ilişki için ne kadar beklenilmeli?

Vajinal yenilemede cerrahi işlem sonrası iyileşme süresi yapılan ameliyata göre değişir. Vajina içine cerrahi işlem yapılmışsa yani vajinoplasti, idrar kaçırma ameliyatı gibi ilişki süresi 4-6 haftayı bulabilir. Sadece labioplasti ameliyatı yapılmışsa 2-3 hafta sonra ilişki olabilir. İyileşme tamamlanmadan ilişki olursa komplikasyonların oranı çok artar.

Cerrahi olmayan bir tedavi yapılmışsa 3-5 gün içinde iyileşme tamamlanır ve ilişki olabilir.

vajina estetiği ankara

Genital estetik ameliyatları sonrası ne kadar süre tekrar ihtiyaç duyulur?

Genital estetik ameliyatı sonrası tekrar ihtiyaç duyulması, kişilere göre değişiklik gösterir. Örneğin gebelik ve doğum gibi vajinal genişlemeye sebep olan süreç ameliyat sonrası tekrar oluşmazsa uzun seneler tekrar ameliyat gerekmez. Yaş ilerlemesine bağlı menopozda hormon değişikleri sonucunda vajen dokusunun elastikiyetini kaybetmesine bağlı vajinal genişleme çok az olur.

Lazer ve RF (radyo frekans) tedavisi sonrası 6 ay 1 yıl sonra kişinin bağ dokusuna göre işlemi tekrarlamak gerekebilir.

Genital estetik ameliyatı sonrasında kanama olur mu?

Vajina estetiği ameliyatından sonra birkaç gün sızıntı şeklinde devam eden kanamalar aslında normaldir. Bu durum sizi rahatsız etmeyecek düzeydedir. Ameliyat sonrası uygulamanızı önerdiğimiz buz kompresyonu ile kanama, sızlama ve ödem en hafif düzeyde olacaktır. Bu kanamalar geçtikten sonra yeni başlayan kanama normal olmayıp doktorunuza gitmeniz gerekir.

Genital estetik ameliyatı jinekolog mu? yoksa plastik cerrah mı yapmalı?

Vajina iç ve dışı anatomik olarak çoğunlukla kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının işlem yaptığı bölgelerdir. Dış ve iç dudaklar ile ilgili sorunlarda plastik cerrahlarda ameliyat yapmakla birlikte vajinal daraltma, idrar kaçırma ve epizyotomi ile ilgili sorunlarda jinekoloğun ameliyat yapması çok daha sağlıklı olur.

Vajinal estetik ameliyatını sadece hangi doktorun değil bu işte uzman olan jinekoloğun, iyi bir cerrahi merkezde ameliyat yapması her zaman daha iyi sonuç verecektir.

Genital estetik ameliyatı ile ilgili bilinmesi gereken 4 önemli nokta

Vajinal rejuvenatin yani vajinoplasti gittikçe daha popüler olmakta ve çok fazla kadın tarafından tercih edilmektedir. Bu ameliyat:

 • Sadece daha iyi bir cinsel hayat için değildir. Ameliyat sonrasında mayo ve dar kıyafet giyerken oluşan rahatsızlık ortadan kalkar. Adet dönemlerinde tampon kullanımı daha kolay olur. Vajen etrafındaki dokularda olan sorunlar özelikle kabızlık ve idrar kaçırma şikayeti ortadan kalkar. Kadının özgüveni yükselir.
 • Cinsel hayat çok daha iyi olur. Vajinal kanal daraldığı ve sıkılaştığı için ilişkide uyarılma ve zevk alma % 80-90 daha iyi olur. Estetik olarak daha güzel görüntü libido artışını sağlar.
 • Vajen estetiği konusunda uzman tarafından ameliyat yapılmalı. Vajinal estetik konusu ile çok ilgilenmeyen uzmalar tarafından yapılan ameliyatlarda istenilen sonuçlar elde edilemeyebilir.
 • Uzun süre fayda sağlayan bir ameliyattır. Eğer ameliyat olmayı gerektiren sebepler tekrarlanmazsa yeniden ameliyata ihtiyaç olmaz.

Genital estetik ameliyatı ile ilgili sık sorulan sorular

Normal vulva ve vajina nasıl görünür?

Dış genital bölgeye vulva denir. Şekli, büyüklüğü, ve rengi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Labia minoraların devamında labia majoralar vardır. Bazen labia minoralar çok büyük bazen de hiç görünmeyebilirler. Aynı kişide bile rengi büyüklüğü, gebelik, menopoz, yaşa alma ve kilo alıp verme dönemlerinde farklılık gösterebilir.

Genital estetik cerrahisi nedir?

Vajen ve vulvada yapılan her türlü estetik ameliyatlarına genital estetik ameliyatı diyebiliriz.

Vajinoplasti Ankara yaptırmaya ihtiyacım var mı nasıl anlayacağım?

Jinekolojik muayene sırasında şikayetleriniz ve doktorunuzun yaptığı muayene sonucunda, birlikte değerlendirmeniz ile vajen estetiği ameliyatına ihtiyacınız olup olmadığı anlaşılır. En ufak bir şikayetinizi doktorunuzla paylaşırsanız muayene sonrası şikayet konularına bakmak daha kolay olur.

Genital estetik Ankara ameliyatı sonrası istenilen sonuç her zaman elde edilebilir mi?

Vajinoplastide yani vajen darlığında istenilen sonuç neredeyse tamamına yakın elde edilebilir. İç dudak, dış dudak, klitoris ve perine ameliyatlarında ise vajen daraltma kadar olmasa da çok yüksek oranda istenilen sonuç elde edilir.

Genital ameliyat sonrasında memnun kalınmazsa tekrar ameliyat ile düzeltme mümkün mü?

Elbette mümkün ancak ilk ameliyatta sonucu almak daha kolay ve başarı oranı daha yüksektir. Bu nedenle ameliyat öncesi istekler ve anatomik olarak yapılabilecekler net olarak değerlendirilip karar verilmelidir.

Genital estetik fiyatları 2024 Ankara

Genital estetik fiyatları, yapılacak olan ameliyat tipine, hastane veya muayenehane şartlarında olup olmamasına, kişinin sağlık durumuna göre çok değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle ameliyatın son şekli belli olunca fiyat belirlemek daha uygun olur.

irfan tarhan facebook