Turkish Arabic English German Russian

Vajina Estetiği Ankara

Anasayfa Vajina Estetiği Ankara
» VAJEN ESTETİĞİ

Vajina Estetiği Ankara

Vajina estetiği vajen dış görünüşünün istenilen şekilde değiştirilerek daha fonksiyonel hale getirilmesidir. Vajina şekli ve görünüşündeki memnuniyetsizliklerin giderilmesi ile cinsel yaşamdan daha iyi sonuç alınması vajinal estetik yapmaktaki en önemli sebeptir. En sık yapılan labioplasti ve vajinal daraltma (vajinal sıkılaştırma) operasyonlarıdır.

Vajina estetiği, vücudumuzdaki herhangi bir yerinden olduğu gibi dış genital organlarımızdan da hoşnut olmayabiliriz. Ayrıca vajinal doğum sonrasında vajina dokularında genişlemeye bağlı olarak cinsel yaşamda sorunlar olabilir.

Doğum sonrası vajen de esnemeler ve kesi yerinde (epizyotomi) iyileşme problemleri olabilir. Vajina estetiği, vajende doğuştan küçük dudaklarda (labia minora) şekil bozukluğu, asimetri, irilik olabilir.

Vajina estetiği hem doğuştan hem de doğum ile oluşmuş sorunların giderilmesinde hastanın fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi olmasına yardımcı olacaktır.

Vajina estetiği nedir?

Vajina estetiği vajen dış görünüşünün istenilen şekilde değiştirilerek daha fonksiyonel hale getirilmesidir. Vajen şekli ve görünüşündeki memnuniyetsizliklerin giderilmesi ile cinsel yaşamdan daha iyi sonuç alınması vajinal estetik yapmaktaki en önemli sebeptir. En sık yapılan labioplasti ve vajinal daraltma (vajinal sıkılaştırma) operasyonlarıdır.

Vajina estetiği ameliyatları her yıl yaklaşık %30 oranlarında artmaktadır. Çoğu ameliyat tıbbı bir gereklilik olmaksızın estetik sebepler ve cinsel fonksiyon nedeniyle yapılmakta.

vajina estetiği ankara

Vajina estetiği nasıl yapılır?

Vajina estetiği geniş çaplı bir operasyondur. Uzman bir hekim tarafından yapılması büyük önem arz etmektedir.

Vajina estetiği ameliyatı olmuş bir kadında vajina tekrar genişler mi?

Normal doğum yapılmadığı sürece vajina yeniden genişlemez. Yaşa bağlı vajina genişlemesi de yok denecek kadar azdır.

Vajina estetiği ameliyatı sonrasında kanama olur mu?

Vajina estetiği ameliyatından sonra birkaç gün sızıntı şeklindeki devam eden kanamalar aslında normaldir. Bu durum sizi rahatsız etmeyecek düzeydedir. Ameliyat sonrası uygulamanızı önerdiğimiz buz kompresyonu ile kanama, sızlama ve ödem en hafif düzeyde olacaktır.

Vajina estetiği ameliyatı toplam süresi ne kadardır?

Vajina daraltma ameliyatları ortalama 45 dakika kadar sürmektedir. Perineoplasti işlemi ise 1 saati bulabilmektedir.

irfan tarhan facebook